اینورتر (درایو) برج خنک کننده

اینورتر به عنوان دستگاهی شناخته می شود که جریان DC را به جریان AC با ولتاژ و فرکانس دلخواه تبدیل کند.

https://en.wikipedia.org/wiki/Power_inverter

در صنعت برج خنک کن و بسیاری از صنایع دیگر، به خاطر اشتباه مصطلح، اینورتر را به تجهیزی می گویند که جریان AC ورودی را به جریان AC با فرکانس دلخواه تبدیل کند که نام صحیح این تجهیز AC Drive می باشد.

کاربرد اینورتر یا درایو در برج خنک کن، جلوگیری از شوک ناگهانی هنگام روشن کردن موتور و نیز تنظیم سرعت فن با استفاده از سنسور دما می باشد.

با اتصال سنسور دما به اینورتر، می توان در زمانهایی که دمای هوا خنک می شود (مانند عصر و شب)، با کاهش فرکانس سرعت موتور و در نتیجه سرعت فن برج خنک کن را کاهش داد و مصرف آب و صدای تولیدی را کم کرد.

این روش اگرچه هزینه اولیه بیشتری دارد ولی در برجهای خنک کن مسکونی می تواند صدای فن را در شب ها به شدت کاهش دهد و از آلودگی صوتی برای همسایگان جلوگیری نماید. در برج های خنک کن صنعتی نیز استفاده از اینورتر می تواند در کاهش مصرف آب و برق تاثیر به سزایی داشته باشد.

در هنگام خرید اینورتر برای برج خنک کن باید به این نکته توجه کرد که اینورتر خریداری شده حتما از مارک معتبری بوده و از سری HVAC مخصوص تهویه مطبوع باشد، همچنین اینورتری که دارای Soft starter باشد هنگامی که موتور راه اندازی می شود، می تواند از شوک ناگهانی به سیستم جلوگیری نموده و دور موتور را به آرامی بالا ببرد.

 

شرکت آراکو - محمد قربانعلی بیک

سیستم کنترل هوشمند برج خنک کن

بهینه سازی برج خنک کننده

فروش و ساخت برج خنک کننده صنعتی

www.araco.ir

info@araco.ir

02166561974

شماره تماس مستقیم : 09124780268   

/ 0 نظر / 233 بازدید