طراحی برج خنک کننده

روشهای قدیمی طراحی برج خنک کننده، مبتنی بر استفاده از جداول و نمودارهای عمومی بوده است. همچنین در بسیاری از موارد این روش ها مبتنی بر اطلاعات تجربی بود که برای اقلیم خاصی کاربری دارد. این در حالی است که وسعت کشور عزیزمان ایران و وجود اقلیم ها و شرایط آب و هوایی متفاوت، موجب می گردد جهت کارکرد بهینه یک برج خنک کن، الزاما طراحی ویژه ای برای آن صورت گیرد.

عدم رعایت این اصول و استفاده صرف از کلید واژه تن تبرید یا تناژ تبرید در بسیاری از موارد به کارکرد نامناسب برج خنک کننده در آن منطقه خواهد انجامید.

به عنوان مثال برج خنک کننده ای با ظرفیت 100 تن تبرید در شهر تهران با برجی با همین ظرفیت در آب و هوای شرجی مانند اهواز یا بندر عباس کاملا متفاوت است. این در حالی است که بسیاری از تولید کنندگان برج خنک کن این موارد را در عملیات طراحی لحاظ نمی کنند.

358804_J8OsQBqV.jpg

به منظور طراحی برج خنک کن صنعتی به خصوص در صنایعی مانند فولاد، روی، مواد غذایی باید موارد ذیل حتما در طراحی در نظر گرفته شود :

دمای آب ورودی به برج

دمای مورد نیاز آب خروجی از برج (الزاما بالاتر از دمای مرطوب یا Wet bulb )

شرایط آب و هوایی و موقعیت محل نصب

آنالیز آب مورد استفاده در آن واحد ( میزان سختی و PH و ..)

جهت باد غالب و هندسه ساختمانها و فضای اطراف برج

نوع صنعت و کاربری برج خنک کن

با داشتن اطلاعات فوق مشاور خواهد توانست برج خنک کن مناسب هر صنعت و موقعیت جغرافیایی را شناسایی کرده و همچنین از بین تولید کنندگان داخلی، برند های مناسب را معرفی نماید.

 شرکت آراکو با سابقه ای مناسب در حوزه شبیه سازی سیالاتی و طراحی و بهینه سازی برج های خنک کن، آماده همکاری با صنایع مختلف به خصوص پتروشیمی ها و پالایشگاه ها در حوزه بهینه سازی برج خنک کننده می باشد.

طراحی برج های خنک کن بتونی و فایبر گلاس صنعتی

کاهش مصرف آب و اورهال (تعمیرات) برج خنک کننده

فروش برج خنک کن(کولینگ تاور) صنعتی پکیج

شرکت آراکو 

محمد قربانعلی بیک

09124780268

02166561974

02166595231

www.araco.ir

فروش و طراحی کولینگ تاور و برج خنک کننده صنعتی : http://cooling-tower.blog.ir

/ 0 نظر / 364 بازدید