برج خنک کننده مسکونی

برجهای خنک کن مسکونی به دلیل قرار گرفتن در محیط سکونت و محیط های تجاری اداری باید دارای استانداردهای خاصی باشند.

این استانداردها به گونه ای در نظر گرفته شده است که برج خنک کن از لحاظ عملکرد در شرایط مناسبی بوده و در عین حال موجب آلودگی های زیست محیطی، صوتی و بصری نگردد.

در این بخش به موارد تعیین کننده در خرید برج های خنک کننده مسکونی می پردازیم :

1- جانمایی : یکی از دغدغه های اصلی طراحان و سازندگان مجتمع های مسکونی، امکان چیدمان مناسب برج های خنک کننده در محوطه حیاط و یا بام ساختمان می باشد. با توجه به اینکه نسبت طول و عرض برج های خنک کن جریان مخالف (Counter flow) نسبت به برج های خنک کن جریان متقاطع (Cross flow) به فرم مربعی نزدیکتر است بهترین گزینه ها از لحاظ جانمایی برج خنک کن در ساختمان به ترتیب ذیل می باشد :

  • اول برج خنک کن مکعبی جریان مخالف
  • دوم برج خنک کن جریان متقاطع
  • سوم برج های بطری شکل

 

2- پاشش آب و آلودگی محیط : در این بخش برجهای خنک کننده جریان متقاطع و جریان مخالف در صورتیکه از برند مناسبی خریداری شوند در یک سطح می باشند. البته باید توجه داشت که برجهای خنک کننده بطری شکل از لحاظ پاشش آب و آلوده کردن محیط اطراف شرایط بسیار بدی دارند. پاشش آب از برج خنک کن به اطراف موجب ایجاد بیماری های واگیر دار و همچنین پراکنده شدن باکتری لژوینلا می گردد که سلامت کودکان وسالمندان را به شدت به خطر میاندازد. برای مطالعه بیشتر در خصوص باکتری لژوینلا در برج های خنک کن به لینک ذیل مراجعه فرمایید.

 http://cooling-tower.persianblog.ir/post/3

 

3- آلودگی صوتی : به منظور کاهش آلودگی صوتی توسط فن های برج خنک کن، بهترین گزینه استفاده از فن های فایبر گلاس با پروفیل ایرفویل است. این نوع فن به دلیل پیچش پروفیل در طول شعاع و تغییر زاویه حمله، دبی یکنواختی را ایجاد کرده و در عین حال صدای بسیار کمتری از فن های آلومینیومی یا فن های پروفیل ثابت فایبر گلاسی ایجاد می نماید.

یکی از بهترین روشهای کاهش صدای برج خنک کننده در شب ها، استفاده از سیستم کنترلی هوشمند برای کاهش دور فن در شب هنگام می باشد که در پست قبلی در خصوص آن توضیح داده شد.

 http://cooling-tower.persianblog.ir/post/19

 

تعمیرات، افزایش راندمان و بهینه سازی برج های خنک کن صنعتی و مسکونی

فروش برج خنک کننده صنعتی، مسکونی و تجاری

تامین و فروش برج خنک کننده لوکس مسکونی

شرکت آراکو
محمد قربانعلی بیک
09124780268
02166561974
info@araco.ir
www.araco.ir

/ 0 نظر / 181 بازدید